Česká pojišťovna je českým lídrem v pojištění vozidel, majetku, zdraví a všeho ostatního. Za dobu své působnosti, která začala v roce 1991, si získala milionovou klientelu. Tato pojišťovna s dlouholetou tradicí patří mezi nejznámější české pojišťovny a ročně její pobočky navštíví tisíce nových klientů.

Největší pojišťovna v ČR

Své služby nabízí jak fyzickým osobám, tak právnickým subjektům. Díky rozsáhlé síti poboček a výbornému přístupu k zákazníkům získala Česká pojišťovna mnoho ocenění. Více než 4100 zaměstnanců a 6000 pojišťovacích agentů se stará, aby každý pojištěnec dostal to, co potřebuje. Počet poboček České pojišťovny přerostl již 3000, díky čemuž sjednat si povinné ručení je velmi jednoduché. O velikosti pojišťovny svědčí skutečnost, že pro rok 2008 činila výše předepsaného pojistného přes 40 miliard korun. Česká pojišťovna spravuje více než 10 milionů pojistných smluv, což z ní dělá jednoznačně největší pojišťovnu v ČR. Bilanční suma k 31. 12. 2008 se zastavila na částce 128 miliard. Jde o úctyhodné číslo, které pojištěncům dává pocit jistoty. Nejvyužívanějším produktem České pojišťovny je povinné ručení, jež zodpovídá za neúmyslně způsobenou škodu na majetku a zdraví vlivem řízení motorového vozidla. Jelikož jde o zákonem upravené pojištění, sjednává si toto pojištění přes statisíce klientů v ČR.

Vlastník České pojišťovny

Vlastníkem České pojišťovny je Generali PPF Holding B. V., který svou působnost omezuje na 13 zemí střední a východní Evropy. Aktiva tohoto holdingu dosahují neuvěřitelných 12 miliard euro. Svou důvěru vložilo do této instituce více než 10 milionů klientů. Generali PPF Holding má sídlo v Nizozemsku a jeho hlavní organizační pobočka sídlí v České republice v Praze. Generali PPF Holding B. V. je společný podnik Assicurazioni Generali (podíl 51 %) a PPF Group (49 %).

Pobočky

Podívejte se na ČP pojišťovna pobočky, kde najdete přesné informace o jednotlivých pobočkách.

Porovnání povinného ručení