Hasičská vzájemná pojišťovna je jedním z nejstarších pojišťovacích subjektů na území České republiky. Její kořeny sahají až do dob Rakouska-Uherska, kdy platila za jednu z nejlepších pojišťoven. Obnovení se dočkala v roce 1991, kdy byla znovu založena v Brně. Majoritním vlastníkem pojišťovny je Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Zajištění pak poskytuje HSBC Insurance Brokers Ltd. Jde o silnou mezinárodní finanční skupinu, která má rozsáhlé zkušenosti na poli pojišťovnictví.

Hospodářské výsledky

Hasičská vzájemná pojišťovna spravuje aktiva v hodnotě přesahující 600 milionů korun. Jedná se tedy o malou pojišťovnu, která však v roce 2008 vykázala 12 milionů. Vzhledem k finanční a hospodářské krizi, která v roce 2008 propukla, se dá říci, že je to velmi dobrý výsledek, jež dává zapomenout skutečnosti, že Hasičská vzájemná pojišťovna patří mezi nejmenší subjekty na trhu.

Zastoupení HVP

Tato pojišťovna má pouze pár vlastních poboček ve větších městech. Její produkty jsou prodávány prostřednictvím velkého počtu pojišťovacích agentů, kteří spadají pod různá finanční poradenství. Díky tomu je pojištění od Hasičské vzájemné relativně dostupné každému i v menších městech.

Produkty HVP

Ačkoliv se jedná o malou pojišťovnu, její šíře produktů je naprosto stejná, jako je tomu u velkých miliardových pojišťoven. Fyzickým osobám nabízí pojištění staveb, domácnosti, odpovědnosti nebo havarijní, životní a cestovní pojištění. Podnikatelé pak mohou volit z balíčků pojištění zodpovědnosti, přepravy nebo majetku. Přestože sortiment pojišťovny je veliký, je hlavním produktem Hasičské vzájemné prodej povinného ručení. Protože se jedná o zákonem upravené pojištění, které si musí smlouvat každý motorista, objevil se pojišťovnám obrovský prostor pro nové pojištěnce.

Pobočky

Podívejte se na HVP pojišťovna pobočky, kde najdete přesné informace o jednotlivých pobočkách.

Porovnání povinného ručení