Pojištění čelního skla vozidla představuje jedno z doplňkových pojištění jak k povinnému ručení, tak i k havarijnímu pojištění. Každé pojištění čelního skla vozidla je obvykle nabízeno v určitém cenovém rozmezí a majitel vozu má možnost si zvolit, jak vysokou pojistnou ochranu chce na své vozidlo a jeho čelní sklo využít.

Součást klasických pojištění

Pojištění čelního skla vozidla je tedy nabízeno jako připojištění pro standardní formy pojištění motorových vozidel. Jde obvykle o součást nějakých balíčků, kde se vyskytují nejrůznější další připojištění v podobě rozšířených asistenčních služeb, pojištění zavazadel či osob ve vozidle. Společně jsou pak pomocí pojištění čelního skla vozidla a dalších připojištění vytvářeny nabídky pro klienty, kdy za jedinou platbu má člověk možnost ochránit své vozidlo a své zdraví pomocí jediné platby.

Zařízení pojištění čelního skla vozidla

Zřízení pojištění čelního skla vozidla je vcelku jednoduchou záležitostí. Je však nutné absolvovat povinnou prohlídku čelního skla v autorizovaném servisu, který s danou pojišťovnou spolupracuje. Jde o to, aby si pojišťovna byla jista, že při uzavření pojištění čelního skla vozidla je sklo naprosto v pořádku. Pak již nic nebrání uzavření smlouvy a faktickému fungování pojištění.

Možnosti pojištění čelního skla vozidla

První možností je pojištění čelního skla vozidla samostatně. Jde o pojištění pouze předního skla ve vozidle. Další alternativou je pak pojištění všech oken a skel ve vozidle. To pak představuje širší pojistnou ochranu proti řadě nebezpečím, která mohou poničit či naprosto zničit boční či zadní sklo. V praxi je pak při uzavření pojištění čelního sklad samostatně vyžadována určitá spoluúčast. Pokud je však pojištění skla součástí povinného ručení obvykle hradí pojišťovna částku celou, tedy bez spoluúčasti.

Porovnání povinného ručení

Podobné články: