Rok 2014 přináší do povinného ručení tradiční zajímavé akce a slevy jednotlivých pojišťoven. Každá instituce se snaží zaujmout své klienty jiným zvýhodněním či možností, jak ušetřit. Proto je velmi důležité dobře porovnat jednotlivá povinná ručení a následně se vhodně rozhodnout, která z alternativ je pro daného klienta nejvýhodnější.

Povinné ručení – nezbytnost

Již minulý rok přinesl velmi důrazné doporučení všem řidičům, aby řádně platili své povinné ručení, jinak se nevyhnout následným sankcím od České kanceláře pojistitelů. Systém České kanceláře pojistitelů totiž dokáže velmi dobře dohledávat a nacházet neplatiče, kterým je možné zpětně doměřit nezaplacené pojistné, které je podstatně vyšší, než kdyby dané vozidlo bylo řádně pojištěno. Obecně lze říci, že nepojištěné vozidlo na jeden měsíc vyjde svého majitele jako pojištěný vůz na celý rok. Rozhodně se tedy nevyplatí provozovat nepojištěný automobil, jelikož moderní přístup České kanceláře pojistitelů tuto skutečnost dříve či později odhalí a zpětně doměří nezaplacené pojistné. Proto je i v roce 2010 povinné ručení jednou ze stěžejních oblastí, kterou by každý řidič měl sledovat a řádně plnit své zákonné povinnosti v tomto ohledu.

Akce, slevy a zajímavost

Jednotlivé pojišťovny lákají klienty a snaží se, aby právě jejich nabídka oslovila co možná nejširší pole zákazníků. Jedna pojišťovna láká mladé klienty, druhá cílí na menší města, další se snaží pojišťovat nová auta, jiná zase dává slevu na veterány. Každá instituce hledá svou konkurenční výhodu, aby právě u ní klienti nakupovali povinné ručení nejraději. Rok 2014 přináší zdražení povinného ručení. Ceny stoupají od konce roku 2012, kdy došlo k pádu cen povinného ručení až na úplné dno, které bylo již pro pojišťovny dále neúnosné. Doporučujeme tedy zařídit si povinné ručení ještě za nižší ceny.
Hlavním lákadlem jsou samozřejmě nadále slevy povinného ručení, které jsou obvykle odvislé od bezpečné jízdy bez nehod v minulých letech a zodpovědnosti v placení pojištění.

Porovnání povinného ručení

Podobné články: