Povinné ručení motocyklu je založeno na stejné bázi jako standardní povinné ručení automobilů. Do hry vstupují parametry motocyklu, jako je objem motoru, výkon, rok výroby a způsob využívání. Samozřejmě je možné i u motocyklu uplatňovat nejrůznější slevy a bonusy za bezeškodní průběh. V tomto je princip povinného ručení motocyklu naprosto identický s pojištěním automobilů.

Možnosti pojištění motocyklu

Povinné ručení motocyklu má standardní možnost celoročního plnění, kdy člověk pojistí motocykl a využívá ho po celý kalendářní rok. To však obvykle není pravidlem. Častěji povinné ručení motocyklu funguje tak, že jeho majitel využívá svůj stroj pouze nějakou část z roku. A přesně k takové situaci se hodí produkt v podobě sezónního povinného ručení. To představuje revoluci v možnostech pojišťování motocyklů, jelikož již nemusí majitel dvakrát ročně odevzdávat registrační značky a uvědomovat orgány o tom, že v dané části roku motocykl nepoužívá. Dnes je situace o poznání snazší.

Sezónní povinné ručení motocyklu

Sezónní povinné ručení motocyklu je řešením prakticky pro každého motorkáře. Vždy je totiž situace taková, že nikdo nejezdí na motorce celý rok. Vždy je několik měsíců, kdy se zkrátka jezdit nedá. Na sněhu příliš motorkářů nezahlédneme. A právě pro takové situace je zaveden institut sezónního povinného ručení motocyklů. Jde o to, že povinné ručení je uzavřeno standardně na celý rok, avšak krytí a platba probíhá pouze na přesně stanovené měsíce. Majitel motocyklu si přesně určí, v jakých měsících bude na motocyklu jezdit a za tuto dobu pak uhradí povinné ručení. Jeho platnost je po celý rok, avšak při nehodě vyplatí pojišťovna částku pouze v takovém případě, že se nehoda uskuteční v období, pro které je povinné ručení hrazeno. Majitelé motocyklů tak mají skvělou možnost ušetřit nemalé prostředky při využívání motocyklu pouze v nějaké, přesně určené části roku.

Porovnání povinného ručení

Podobné články: