Pojišťovna Uniqa se objevila na českém trhu v roce 1993. Jelikož se jedná o držitele univerzální pojišťovací licence, má právo nabízet životní i neživotní pojištění. Své široké portfolio produktů prodává jak fyzickým, tak právnickým osobám. Za dobu své působnosti na českém pojišťovacím trhu si získala velkou oblibu mezi motoristy, jež oceňují její výhodné nabídky povinného ručení.

Za pojišťovnou Uniqa stojí rakouská finanční skupina UNIQA International Versicherungs-Holding GmbH, jež se zaměřuje především na pojišťovnictví po celé Evropě. S Uniqa se lze setkat v Rakousku, Albánii, Bosně a Hercegovině, Bulharsku, Černé Hoře, Itálii, Kosovu, Maďarsku, Německu, Slovensku, Polsku, Švýcarsku nebo Ukrajině. Tato mezinárodní skupina má široké zastoupení a na každém trhu patří mezi velké hráče.

Hospodářské výsledky

Předepsané pojistné se v roce 2009 zvýšilo o 7,2 % na celkových 4,693 miliardy korun. Pojišťovna se tak zařadila mezi středně velké subjekty. Velmi povzbudivé je sledovat nárůst počtu klientů, neboť Uniqa roste trojnásobnou rychlostí oproti konkurentům. Dle mnohých analytiků lze očekávat, že si i v České republice vybuduje velmi silnou pozici a v budoucnosti bude patřit k lídrům na trhu.

Uniqa pojišťovna se vedle fyzických osob zaměřuje i na velké podniky a nadnárodní korporace. Díky individuálním nastavením pojišťovacích smluv získávají zákazníci cenné služby za relativně nízké ceny. Prioritami Uniqa Pojišťovny je rychlý servis, snadné uzavírání smluv a vlídný avšak profesionální přistup k pojištěnci. V případě vzniku pojistné události ochotně vyřeší administrativní záležitosti a rychle vyplatí odškodnění. V současné době se snaží prosadit na trhu s povinným ručením a životním pojištěním, neboť dle odborníků se jedná o nejvíce dynamicky se rozvíjející trhy, které mají potenciál.

Pobočky

Podívejte se na Uniqa pojišťovna pobočky, kde najdete přesné informace o jednotlivých pobočkách.

Porovnání povinného ručení